Lifestyle,

Friendsfest

Każdy z nas ma jakieś swoje ulubione programy czy filmy. Czy to TV, czy Netflix, lub YouTube. Po prostu lubimy oglądać. Zresztą jest teraz tak łatwy dostęp do wszystkiego, że bardzo indywidualnie podchodzimy do wyświetlanych przez nas treści.

Dla mnie telewizja mogłaby praktycznie nie istnieć, nie interesują mnie jakieś telenowele, czy wiadomości. Za to od zawsze jestem fanką amerykańskich seriali, a jeden z nich zajął w moim sercu szczególne miejsce, a mianowicie Friends. Myślę, że większość odcinków znam na pamięć, ale i tak mogłabym oglądać ten serial bez przerwy.

To taki powrót w czasie na przełom lat 90. i 2000. Klimat, stroje, meble, cała ta otoczka tych czasów, a przede wszystkim humor, sprawiają że serial stał się nieśmiertelny.

Ogladając któregoś dnia kanał Comedy Central zobaczyłam reklamę eventu, organizowanego specjalnie dla fanów z okazji 25-lecia serialu. Pierwsza myśl? Muszę tam być! Jak mogłabym ominąć takie wydarzenie?

Były już w Warszawie dwie kawiarnie inspirowane serialem, z czego jedna się zamknęła, a druga jest na liście moich ulubionych. Jedyną lepszą rzeczą, która mogłaby się przydarzyć jest pojechanie do Nowego Jorku do mieszkania Moniki Geller, lecz to nie tym razem.. 😉

Sam event zorganizowany był w dosyć prosty sposób. Była to wielka sala, podzielona na odrębne pomieszczenia. Zobaczyć można było salon i kuchnię Moniki, ale także usiąść na sławnej pomarańczowej kanapie, zagrać na gitarze Phoebe, zrobić sobie zdjęcie w sukni ślubnej na ołtarzu w Las Vegas, tam gdzie Ross i Rachel brali ślub. Była też mała kawiarenka, sklepik z pamiątkami i piłkarzyki Joey’a i Chandlera. Na których paru rundek oczywiście nie można było sobie odmówić. 😉

Dla mnie sam event może nie był zorganizowany jakoś wybitnie, ale wystarczył mi fakt z jaką starannością zostało wszystko przygotowane. Każdy detal w mieszkaniu.. To takie niesamowite uczucie znaleźć się nagle w miejscu tak łudząco podobnym do tego z serialu. Moje wewnętrzne dziecko zostało uszczęśliwione. No i zawsze kolejne malutkie marzenie z całej dłuuugiej listy spełnione!

Mam nadzieję, że wszystkim którzy uwielbiają ten serial tak jak ja, sprawię trochę radości tymi zdjęciami, a Ci co nigdy nie oglądali, może się przekonają i skuszą wciągnąć w ten świat zwariowanej paczki Przyjaciół.

Pozdrowienia dla wszystkich fanów Friends! 😉

0no comment

writer

The author didnt add any Information to his profile yet