Wolne myśli,

W harmonii z samym sobą

Miałam przygotować dla Was typowo modowy wpis, ale jest temat, który siedzi mi w głowie i aż się prosi aby przelać go w słowa, więc postanowiłam podzielić się nim z Wami, tym bardziej po dużym zainteresowaniu tematem na moim story na Instagramie.

Tym razem parę słów o wewnętrznej harmonii. Bo w sumie co daje nam w życiu spokój ducha?

Ostatnio mam wiele czasu na przemyślenia tego typu, jestem w momencie życia który jest rozrywany przez decyzje, które muszę podjąć. Nie są one proste, ale przecież nikt nie mówił że będzie łatwo. Mimo to staram się dbać o mój wewnętrzny spokój.

Wyjechałam do Londynu sama, postanowiłam tym razem skupić się na moich celach, marzeniach, choć oczywiście los jak zawsze kładzie kłody pod nogi i nasuwają się coraz to nowe pytania na które nie znam odpowiedzi.

Teraz jestem w Londynie, ale kto wie, może uda mi się wkrótce zatrzymać na dłużej w Stanach? Podobno mają znieść wizy, więc nigdy nie wiadomo co się stanie, a zawsze marzyłam żeby znaleźć się tam choć na chwilę.

Aż na myśl przychodzi mi się jeden z moich ulubionych cytatów: ,,To ryzykowna sprawa wychodzić za próg domu, uważaj na nogi, bo nie wiadomo dokąd Cię poniosą”. Może domyślacie się skąd pochodzi ten cytat? 😉

Taka prawda im więcej widzi się kolorów świata, tym apetyt wzrasta. To uzależnia i to bardzo..

Ostatnio robiłam porządki w moim wynajętym pokoju, kupiłam parę wieszaków, pudełka, zwykłe drobne rzeczy ułatwiające mieszkanie. Po wszystkim usiadłam i spojrzałam, jak to wszystko teraz pięknie wygląda i pomyślałam: to jest teraz mój dom. Te pare mało istotnych rzeczy, które mam porozkładane na półkach tak przesiąkły moją energią, że pokój całkowicie zmienił charakter. Dało mi to tyle radości, ale też skłoniło do refleksji.

Im więcej podróżuje tym bardziej wydaje mi się, że tak naprawdę nie musimy mieć swojego jedynego domu na świecie, a coraz bardziej przekonuje mnie fakt, że dom jest tam gdzie jesteśmy MY.

Nieważne gdzie będziemy w danym momencie, może i na końcu świata, ale z takim podejściem zawsze będziemy czuli się dobrze, nawet z jedną walizką rzeczy i kawałkiem materaca. Chyba tak na włóczęgę łatwiej znaleźć w życiu spokój, szczęście i harmonię.

Otaczać się cudownymi ludźmi i pięknymi wspomnieniami, a nie tylko rzeczami materialnymi, które znikną i pozostawią pustkę.

Znaleźć spokój ducha, to znaleźć coś wyjątkowego w każdej rzeczy, która się wokół nas dzieje. To wdzięczność za każdy sukces i porażkę, bo i one uczą nas zawsze czegoś nowego. Nowe cele i marzenia.

Nie trzeba mieć własnego wielkiego domu z ogrodem, męża i dzieci aby poczuć ten spokój. Ludzie często mylą pojęcie spokoju ducha i stabilizacji życiowej. Najważniejsze to żyć w zgodzie z samym sobą i na własnych warunkach, a nie narzuconych przez kogoś. Nikt za nas życia nie przeżyje. Robić to co w danym momencie podpowiada nam serce. Brać z życia garściami i łapać jego wszystkie kolory… 😉

SPÓDNICA I KURTKA PULL&BEAR/TOP I NASZYJNIK H&M/ BUTY BERSHKA/ TOREBKA ZARA

0no comment

writer

The author didnt add any Information to his profile yet